Goście

Reprezentanci nauki:

Dr Kevin Lano (King’s College London, Wielka Brytania)

Prezentacja: Can Model-based Development be Agile?

Brytyjski naukowiec, pomysłodawca formalnych technik obiektowych i twórca metod łączących techniki formalne z UML. Jeden z członków założycieli grupy Precise UML, której prace miały wpływ na definicję UML 2.0. Jego obszary zainteresowań obejmują: wytwarzanie z wykorzystaniem modeli, specyfikacje obiektowe, formalizacja języka UML, systemy krytyczne ze względów bezpieczeństwa, inżynierię odwrotną: podejścia do transformacji programów, inżynierię procesów biznesowych opartą o modele. Kevin Lano jest autorem wielu ksziążek, m.in. UML 2 Semantics and Applications (Editor) (Wiley, 2009), and Model-Driven Development using UML and Java (Cengage, 2009)

Źródła: https://en.wikipedia.org/wiki/Kevin_Lanohttp://www.dcs.kcl.ac.uk/staff/kcl/

Reprezentanci przemysłu:

Robert Snijder (CCO Teleena, Holandia)

Prezentacja: New Trends in Global Industrial IT orientation

Rob Snijder jest Dyrektorem Technicznym w firmie Teleena, w Holandii. Ma ponad 30 letnie doświadczenie teleinformatyczne, tworzył usługi mobilne i był założycielem firm w wielu krajach od 2000 roku. Przed dołączeniem do Teleeny Robert Snijder pełnił ważne funkcje w takich firmach jak Truphone, United Mobile, czy Energis and Unisource. Ma tytuł magistra psychologii oraz MBA/MBI, który uzyskał na Uniwersytecie Erasmus. Jest (współ-)autorem wielu patentów.

Źródło: http://teleena.uatdtcweb08.dataconhosting.com/about-us/exec-team/rob-snijder

Reprezentanci filozofii:

Małgorzata Rybak (Fundacja Pomoc Rodzinie, Polska)

Prezentacja: Kulisy sukcesu “work life balance”

Małgorzata Rybak (ur. 1975) – od 2002 żona, a później mama trójki dzieci. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Wrocławskim. Nauczycielka i tłumaczka, od 2011 związana na stałe z Fundacją Pomoc Rodzinie, zajmującą się tworzeniem i organizacją kompleksowych warsztatów wspierających relacje (“Programy na Miłość i Życie”, oparte na psychologii, antropologii i doświadczeniu pracy z parami). Koordynuje pracę centrów zagranicznych Fundacji, przygotowuje materiały do pracy osobistej oraz publikacje; jest redaktorką naczelną bloga Fundacji. Wspólnie z mężem jako para trenerska prowadzą warsztaty Programów na Miłość i Życie w kraju i za granicą.

Wraz z ks. Jarosławem Szymczakiem autorka książki “Raz się żyje. Przewodnik po /work-life balance/”, która ukazała się 1 marca 2016 roku nakładem Rosikon Press. W maju 2016 książka została nagrodzona w plebiscycie portalu wydawniczo-czytelniczego Granice.pl tytułem “Najlepszej książki na wiosnę 2016”.